BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Iránytű - ECPv5.4.0//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Iránytű
X-ORIGINAL-URL:https://iranytu.bhc.hu
X-WR-CALDESC:Events for Iránytű
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Paris
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20200329T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20201025T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Paris:20200310T190000
DTEND;TZID=Europe/Paris:20200310T213000
DTSTAMP:20260625T075426
CREATED:20200224T201031Z
LAST-MODIFIED:20200224T201031Z
UID:4324-1583866800-1583875800@iranytu.bhc.hu
SUMMARY:Fröccs Tari Annamáriával  Segítség\, felnőtt a gyerekem!  Felnőtt szülő-gyerek kapcsolat
DESCRIPTION:Szükségszerű\, hogy amikor felnőttünk\, akkor is a szüleink pici lánya/fia maradjunk? Hol van az egészséges határ a között\, hogy folyamatosan a szüleinken lógunk akár fizikailag\, akár lelkileg\, és nem vállalunk felelősséget a saját döntéseinkért\, és a között\, hogy teljesen leválunk és semmilyen tanácsot\, kérést\, hozzászólást nem fogadunk el\, nem fontolunk meg. \nIsmerősek ezek a mondatok? \n“Nem ilyennek neveltelek… “ \n“Én vagyok az anyád\, jobban tudom\, mi jó neked” \n“Hát miért nem hallgatsz rám\, édes kislányom\, kisfiam?” \n“Felneveltelek\, és az a hála\, hogy még csak fel sem hívsz egy héten egyszer?” \nAkár felnőtt a gyerek\, akár nem\, akkor is a gyerekünk marad. De nem mindegy\, hogy milyen viszonyt tudunk vele kialakítani. Bízunk benne\, hogy jó döntéseket hoz. Teljesen távol tartjuk magunkat az életétől\, miközben megvan a véleményünk. Akkor is segítünk\, ellátjuk\, vásárolunk neki\, adunk neki pénzt vagy jótanácsot\, amikor nem kéri. \nMi a szülők felelőssége\, feladata felnőttkorban egy félrecsúszott szülő-gyerek kapcsolatban? És mi a felnőtt gyereké? Hogy lehet helyrehozni egy rossz viszonyt? Minden esetben jóban kell lenni a szülőkkel? Mi számít egészséges felnőtt-felnőtt kapcsolatnak és hogyan tudjuk ezt megtartani-kialakítani a szüleinkkel\, vagy a felnőtt gyermekünkkel? \nCsalódásokról\, eltávolodásról\, túlzott közelségről\, elvárásokról\, jó kommunikációról\, gyerek-szülő együttműködésről és az ideálishoz közeli szülő-gyerek viszonyokról beszélgetünk és játszunk Tari Annamária pszichológussal.
URL:https://iranytu.bhc.hu/programok/froccs-tari-annamariaval-segitseg-felnott-a-gyerekem-felnott-szulo-gyerek-kapcsolat/
LOCATION:IMPRÓ\, Ó utca 4.\, Budapest\, 1066\, Magyarország
END:VEVENT
END:VCALENDAR